Chci dobíjet jednorázově

Nejste-li držitelem čipu pro veřejné dobíjení, můžete využít jednorázovou platbu pro jednotlivé dobíjení. Každá dobíjecí stanice je vybavena QR kódem, jehož naskenování chytrým mobilním telefonem Vám otevře platební bránu. Vyberete si dobu, po kterou chcete dobíjet, potvrdíte danou platbu a je hotovo. Vše se spustí automaticky a stejně tak se i automaticky ukončí.

Ceník jednorázového dobíjení, platný od 1. 4. 2021

Dobíjení elektromobilu na PREpointech – kdokoliv a kdykoliv na jeden klik

Dobrá zpráva pro majitele elektroaut v celé ČR přichází z Pražské energetiky. Od začátku září 2019 již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebují speciální čip, kartu a ani se nemusí nikde registrovat. Stačí mít mobilní telefon, načíst QR kód a zahájit dobíjení. „V PRE dlouhodobě pracujeme na tom, aby se stále více uplatňovala čistá mobilita a jednou z cest k tomu je nejen rozvoj sítě veřejných dobíjecích stanic, ale také zajištění jejich jednoduchého a pohodlného využívání. Dobíjení prostřednictvím QR kódu je prvním krokem, jak vše zjednodušit a zpřístupnit vlastně komukoli,“ řekl o nové službě na PREpointech Petr Holubec, tiskový mluvčí Skupiny PRE.

Dobíjení bez nutnosti použití dobíjecího čipu může PRE nabídnout zákazníkům díky spolupráci s ČSOB, která celý proces zajišťuje. Mimo to jsou dobíjecí stanice PREpoint zapojeny i do mezinárodního systému Hubject, a tím se dobíjecí stanice otevírají i tisícům elektromobilistů z celé Evropské unie.

Dobíjecí stanice PREpoint umožňují dobíjet elektromobily již od roku 2010 a v současnosti jich je k dispozici nejen v Praze už přes 70. Standardně pro dobíjení na stanicích PREpoint jsou uživatelé zvyklí používat svůj dobíjecí čip nebo Lítačku, aby zahájili nabíjení vozu. Teď si vystačí i s mobilním telefonem, kterým načtou QR kód umístěný na dobíjecí stanici, a přes platební bránu pak jednoduše zaplatí kartou. 

Při platbě v aplikaci v mobilním telefonu, doporučujeme stáhnout nebo si nechat zaslat daňový doklad e-mailem. Bohužel nejsme oprávněni daňový doklad zpětně vystavit.